tr?id=1024158011009304&ev=PageView&noscript=1
EH School - szkoła sportów ekstremalnych
19-08-2021 EHschool

Uwielbiasz jazdę na rowerze w trudnych, zróżnicowanych warunkach? Przetarłeś już większość tras w Polsce i szukasz nowych wrażeń, połączonych z możliwością oglądania przepięknych widoków? Wybierz się do francuskiego Tignes, stacji narciarskiej, oferującej jednocześnie ponad sto pięćdziesiąt kilometrów tras rowerowych. Sprawdź, co warto o niej widzieć.

O Tignes słów kilka

Tignes to stacja rowerowo-narciarska, położona u stóp lodowca Grande Motte, mierzącego 3653 metrów nad poziomem morza, tuż nad jeziorem polodowcowym. Samo Tignes położone jest aż 2100 metrów n.p.m., co daje mu drugie miejsce w Europie pod względem wysokości! Tignes oferuje nie tylko atrakcyjne, narciarskie trasy zjazdowe, lecz również szlaki rowerowe o zróżnicowanym poziomie trudności, przeznaczone zarówno dla początkujących, jak i dla profesjonalistów, ćwiczących w Tignes kolarstwo górskie.

Warto również wspomnieć, iż w obszar stacji narciarskiej Tignes wchodzi pięć alpejskich, malowniczych wiosek:

  • autentyczna, stara, rustykalna Les Brevieres,
  • zbudowana w 2013 roku część narciarska  ośrodka Tignes 1800,
  • cicha i rodzinna Lavachet,
  • stanowiąca centrum Tignes z butikami, centrami handlowymi i ośrodkami SPA Lac,
  • imprezowa Val Claret z klubami, dyskotekami i pubami.

 

Dlaczego trasy rowerowe w Tignes są tak atrakcyjne?

Jedną z największych zalet tras rowerowych w Tignes jest ich zróżnicowanie pod względem długości i poziomu trudności. Oznaczone są pięcioma kolorami: kolorem zielonym, oznaczającym łatwe trasy, niebieskim dla średnio zaawansowanych, czerwonym dla zaawansowanych, czarnym dla profesjonalistów i wreszcie podwójnym czarnym dla uprawiających kolarstwo górskie zawodowo. Aby dostać się do tras, należy wjechać na górę jednym z sześciu wyciągów rowerowych. Trasy w Tignes są nie tylko zróżnicowane, ale  bardzo dobrze przygotowane. Zaprojektowane zostały w trosce o rowerzystów i o ich bezpieczeństwo.

Co więcej, dla początkujących stworzono trasy próbne, pomagające określić swój zaawansowania przed wyjazdem w górę. Ścieżki rowerowe w Tignes prowadzą malowniczymi drogami alpejskich zbocz głównie w dół, jednak trzeba być przygotowanym również na strome podjazdy, długie odcinki płaskie czy zjazdy. Na ścieżkach niebieskich rowerzyści natknąć się mogą ponadto na hopy i bandy, zielone szlaki natomiast mają za zadanie wprowadzić rowerzystów w świat kolarstwa górskiego.

Nasza szkoła sportów ekstremalnych organizuje zróżnicowane formy wypoczynku w Tignes, począwszy od obozów rowerowych, przez młodzieżowe obozy sportowe, obozy letnie, wyjazdy na narty i snowboard, po wczasy dla rodzin i dorosłych.