tr?id=1024158011009304&ev=PageView&noscript=1
EH School - szkoła sportów ekstremalnych
18-03-2021 EHschool

Zimowe wyjazdy w góry na narty mają swoich oddanych zwolenników. Aktywne spędzanie czasu w pięknie położonym kurorcie kusi przez cały rok. Jednak zimą miejsca te zyskują zupełnie inny, bardziej kosmopolityczny klimat, a stoki górskie odwiedzają amatorzy narciarstwa i snowboardu. Miłośnikom białego szaleństwa odpowiada tryb życia panujący w górskim kurorcie, w tym całe dnie spędzane na zewnątrz oraz wieczorne spotkania towarzyskie przy kominku. Ponadto do wycieczki w góry zachęca ich pyszne jedzenie serwowane przez lokalne restauracje. Jako profesjonalne biuro podróży organizujemy wyjazdy do najlepszych zimowych destynacji, zapewniamy przy tym zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie. Poniżej pokazujemy uroki Les Deux Alpes, czyli mekki wielbicieli sportów zimowych.

Francuski ośrodek narciarski

Les Deux Alpes, czyli w skrócie Les 2 Alpes, stanowi ośrodek narciarski położony w regionie Rodan-Alpy, w departamencie Isère, w Alpach Delfinackich, w samym sercu masywu Écrins. Ta część Alp Zachodnich zachwyca spektakularnymi widokami oraz imponującymi szczytami górskimi wznoszącymi się nad bukowymi, jodłowymi i modrzewiowymi lasami. Infrastruktura turystyczna omawianego regionu jest bardzo dobrze rozwinięta. Do dyspozycji turystów pozostaje ponad trzydzieści schronisk górskich. Schronisko Les Deux Alpes leży na wysokości od 1300 do 3520 m n.p.m., a oddalone od niego o 71 km na północny zachód Grenoble pozostaje najbliżej położoną miejscowością.

W Les 2 Alpes znajduje się ponad sto oznakowanych tras narciarskich o łącznej długości 227 km, które zajmują ponad 410 ha. Ponadto do dyspozycji fanów sportów zimowych pozostaje stworzony z myślą o nich snowpark (park śnieżny), czyli miejsce przeznaczone do jazdy na nartach i desce snowboardowej. Trasy narciarskie są obsługiwane przez pięćdziesiąt jeden wyciągów oraz dwieście czternaście armatek śnieżnych. Na terenie ośrodka można kupić lub wypożyczyć sprzęt narciarski, a także zaopatrzyć się w odpowiednią do uprawiania sportów zimowych odzież. Miejsce to oferuje również inne atrakcje takie jak rodzinne zjeżdżanie na sankach, spacery na rakietach śnieżnych, które w krótkim czasie poprawiają kondycję, wspinaczkę lodową dla odważnych oraz nocne przejażdżki na nartach.

Znany na całym świecie ośrodek narciarski Les Deux Alpes bywa nazywany rajem dla narciarzy, z pewnością stanowi idealne miejsce dla entuzjastów sportów zimowych. Naturalny, zapewniany przez lodowiec śnieg pozwala na całoroczną jazdę na nartach. Warto dodać, że obszar ten, z maksymalnym spadkiem wysokości wynoszącym 2300 m, jest jednym z najwyżej położonych terenów narciarskich w Alpach. Wspomniane pionowe ukształtowanie terenu umożliwia narciarzom rzeźbienie zakrętu po zakręcie na trasie mającej początek na lodowcu na wysokości 3600 m i biegnącej w dół do wioski Mont de Lans położonej na wysokości 1300 m. Przy czym w celu odbycia opisanej trasy nie trzeba nawet korzystać z wyciągu narciarskiego. Wystarczy wyjść z ośrodka i przypiąć narty. Na koniec warto podkreślić, że ze stoków górskich w Les 2 Alpes rozciągają się malownicze, zapierają dech w piersiach widoki, a panująca w schronisku atmosfera odpręża i relaksuje.